reklama

Stíhání prince Andrewa končí. Je čas na očištění jména, slibují si jeho právníci

Na syna britské královny Alžběty II. podala Američanka Virginiva Giuffreová v srpnu žalobu s tím, že ji několikrát pohlavně zneužil ještě předtím, než dosáhla plnoletosti. Princ Andrew ovšem dlouhodobě odmítá, že by s Giuffreovou měl jakýkoliv vztah. V pondělí se britská policie vyjádřila, že člena královské rodiny v této souvislosti stíhat nebude.

Foto: Reuters

Britská policie ukončila vyšetřování prince Andrewa kvůli obvinění ze sexuálního napadení a nebude ho stíhat, informovala stanice BBC o pondělním policejním prohlášení.

Američanka Virginia Giuffreová podala v srpnu žalobu na syna britské panovnice Alžběty II. s tvrzením, že ji několikrát pohlavně zneužil předtím, než jí bylo 18. 

Giuffreová tvrdí, že ji princ Andrew zneužil v Londýně, v New Yorku a na soukromém ostrově amerického finančníka Jeffreyho Epsteina, o kterém taktéž tvrdí, že ji nutil k sexu. Šestašedesátiletý Epstein spáchal sebevraždu ve vězení v srpnu 2019, nedlouho poté, co byl zatčen kvůli podezřením ze sexuálních zločinů.

"Policie prověřila informace, které se v červnu dostaly od médií (…), a nebude podnikat žádné další kroky," uvedla policejní mluvčí a dodala, že britská policie je v kontaktu s bezpečnostními sbory dalších zemí, které se Epsteinovými kauzami zabývají.

Podle informací deníku The Sunday Times britská policie minulý týden vyslechla Giuffreovou kvůli jejím obviněním člena britské královské rodiny.

Andrew na konci roku 2019 v rozhovoru s BBC popřel, že by s Giuffreovou měl poměr, a tvrdil, že si ani neuvědomuje, že by ji kdy potkal. V médiích se později objevila fotografie, na které oba dva stojí vedle sebe. Jednašedesátiletý princ se nicméně kvůli svým stykům s Epsteinem stáhl z veřejného života.

Andrewovi právníci dostali minulý týden povolení nahlédnout do tajné dohody z roku 2009 mezi Epsteinem a Giuffreovou. Právníci doufají, že obsah dokumentu očistí princovo jméno, píše Reuters.

Grabmüllerová: Řešila jsem jen to, jak jíst co nejméně. Sportovců jako já je spousta | Video: Michael Rozsypal

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama