reklama
 

BLOG Ze života ženy: Umíme být dostatečně vděční?

V dnešní době bereme za samozřejmost téměř všechno. Teplou sprchu, šampón, kávu ke snídani, mít jít kam do práce (ale i mít zaměstnance, kteří se pro firmu přetrhnou), dobrý oběd, dopravní prostředek, který nás odveze z kanceláře a víno k večeři. Upřímně, považujete něco z toho jako luxus v pravém slova smyslu? Říkáte si třeba po teplé sprše, jak vděční jste, že pod ní můžete vlézt?

Foto: iStock

Věcí si většinou začneme vážit až když o ně přijdeme. Nebo přicházíme. Krásným příkladem je zdraví. I "běžná" podzimní chřipka nás dokáže nepříjemně vyřadit z provozu. Až s ucpaným nosem a horečkou si uvědomíme, jak krásně nám je, když jsme zdraví. A to mluvím o onemocnění, na která se neumírá.

Zdraví je to nejcennější, co máme. Ale vděčni můžeme být téměř za cokoliv. Od toho, že máme kde spát až po to, že si můžeme dovolit jet na dovolenou.

Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

Neberme vše za samozřejmé

Byla jsem přítomna situaci, kdy paní v čekárně křičela na sestřičku, že jí žádný papír o svém zdravotním stavu nevyplní, protože má vše napsáno ve výpisu od svého praktického lékaře. Dokonce, že svůj zdravotní stav nezná, jelikož ona lékařské zprávy nečte a je jí to jedno. Tohle je dobrý příklad toho, jak moc si dokážeme nevážit toho, co je nám nabízeno. V tomto případě téměř bezplatná lékařská péče. A kdo z nás, kdo každoročně nadává na odstávku teplé vody, je denně vděčný za teplou vodu?

Když se něco nepovede

Vděčnost. Vděk za to, co máme. Vyslovená i procítěná emoce, která nás zalévá pocitem štěstí, za to, co je. Zkuste si vyjmenovat či sepsat vše, za co jste vděční. Nemateriální věci nevyjímaje. Zdraví, láska, přátelství, opora. A děkujte. Třeba v duchu ve sprše. Uvidíte, jak krásnou energii si tím ráno vytvoříte. A když pak na sebe náhodou vylijete trochu kávy, a budete nadávat, můžete být vděční třeba za to, že se máte do čeho převléknout, i kde si to vyprat.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama