reklama

BLOG Ze života ženy: Outdoor patří na hory

Ruku na srdce, kdo z nás nemá rád pohodlné a víceúčelové oblečení. Jenže nedostala se jejich kombinace trochu dále, než měla? Konkrétně mám na mysli outdoorové oblečení, ve kterém chodí mnoho lidí po městě, a očividně to nejsou turisté, kteří by si procházkou po městě zkracovali čekání na vlak.

Outdoorové oblečení do města, pokud nejste turistka, nepatří...
Outdoorové oblečení do města, pokud nejste turistka, nepatří... | Foto: iStock

Do města slušně

Vím, že pohodlné oblečení a kvalitní boty, do kterých nenateče, se hodí i do města. Ale pořád jsou tu i jiné možnosti, než jen outdoorová bundy a pohorky.

Outdoor do města prostě nepatří. Ačkoliv kočičí hlavy skutečně moc pohodlné nejsou, nepotřebujeme se na nich procházet v obuvi se zpevněnými kotníky. Doma si přece také neusteleme ve stanu, ale lépe se nám spí v krásném, čistém a voňavém povlečení.

Džíny, triko, kardigan a parka

A co tedy na sebe, abyste byli adekvátně oblečení, ale zároveň se cítili pohodlně? Určitě nezapomeňte na nesmrtelné a nadčasové tmavomodré džíny v rovném/skinny střihu či pohodlnější tmavomodré nebo šedé chino kalhoty. Co se topů týče, můžete být univerzální. Vedle v žádném případě nešlápnete s basicy jako jsou bílá, (opět) tmavomodrá, černá či pruhovaná trika.

Chystáte-li se s dětmi pouze na dětské hřiště, oblečte k nim klidně mikinu. V případě návštěvy kavárny či procházce po centru města zase sáhněte po propínacím svetru nebol-li kardiganu, pěkném svetru či rovnou blazeru. A pokud je venku větší zima, můžete outfit dovršit neutrální parkou.

Doba tenisková

Žijeme v době teniskové. Tenisky se již před nějakou dobou začaly nosit snad ke všemu, od cigaretových kalhot, přes pouzdrové sukni až po saka. Tak proč toho nevyužít. Odložte pohorky a obujte tenisky. Na výběr je toho v dnešní době skutečně dost.

Osobně mám ráda bílé tenisky, které se hodí opravdu ke všemu. Chápu však, že v případě deštivého počasí nebo návštěvy pískoviště raději obujete jinou barvu. Zkuste třeba stylovou šedou, která se jako neutrální barva hodí téměř ke všemu, a navíc je vzhledem k nečistotám ve městě barvou velmi praktickou.

Teplákové soupravy

Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

Stejně jako outdoor, ani tepláky (nakolik velký boom zažívají) nepatří do města. Tepláky jsou vyloženě oblečením na doma, a i tam by se měli zredukovat na ty hezčí, tzn. bez žmolků a vytahaných kolen. Pořiďte si domu krásnou teplákovou soupravičku v barvě, která vám sluší, ale až její čas vyprchá, vyměňte ji za novou.

Outdoor ano, ale…

Začněte tím, že outdoorovému, sportovnímu a domácímu oblečení vyšetříte speciální místo. Nejlépe mimo skříň. Například v komodě. Čím méně budete mít outdoorové věci na očích, tím spíše se do nich oblečete. Zásobte se naopak nadčasovými topy, džínami, které vám padnou jako ulité a pěknými teniskami. Vsaďte raději na uniformní městský styl, který můžete kdykoliv vypilovat na osobitější a promyšlenější. Outdoorovému oblečení dejte ve městě sbohem a šetřete si ho na výlety do přírody.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama