reklama
 

BLOG Ze života ženy: Malý zázrak, který hodně zlepší náladu

Kromě toho, že většina z nás venku kvůli mobilům už ani nevnímá, co se děje kolem, jsem si všimla ještě jiné naší nelibosti. Pro mě daleko podstatnější a zároveň smutnější. Schválně. Ještě předtím než se vrhnete na další odstavec, popřemýšlejte. Všimli jste si také na nás něčeho "zvláštního"?

Foto: Lenka Wernerová
Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

Pozoruji to snad všude a téměř na všech, vyjma cizinců, kteří tu jsou na dovolené. Nebudu vás déle napínat. Jde mi o ten náš smutný, zapšklý obličej bez úsměvu a nějakého, aspoň malého, náznaku energie. Jako bychom všichni vstali levou nohou, ráno netekla teplá voda, v každé domácnosti došlo kafe, a do toho jsme se doma nebo aspoň se sousedkou pohádali. Je mi jasné, že každý den není jako sluncem zalitý a občas doopravdy nemáme důvod se smát. Ale to nás je opravdu tak hodně?

Hormony štěstí, ven…

Docílili jsme to tak daleko, že když se na nás někdo usměje, považujeme to pomalu za perverzní. Přitom kdybychom úsměv opětovali, vyměníme v prostoru trochu té negativní energie za pozitivní, vyplavíme malinko hormonů štěstí a máme hned lepší pocit i náladu.

Slečno, usmějte se

Když jsem šla minule Václavským náměstím, protijdoucí muž mi řekl, že by mi úsměv slušel víc. Ještě před rokem bych reagovala dost podrážděně. Něco ve smyslu, proč se opovažuje říkat mi, jak se mám tvářit. Dnes vím, že měl pravdu. Kývla jsem na něj proto souhlasně hlavou a usmála se. A opravdu. Bylo mi lépe, veseleji. Ve finále jsem za jeho komentář byla ráda. Teď si uvědomuji, jaká prkotina mi dokázala zkazit náladu, místo abych ji vnímala pozitivně.

Vyšší level

Úsměv dokáže zlepšit náladu, povzbudit, dodat a změnit energii. A proto bychom se měli víc smát. Víc na sebe koukat, věnovat si pozornost a dobrou náladu. Tak se na sebe smějme. A až budeme umět se smát, pak bychom se mohli naučit chválit se. Že nám to sluší, že máme pěkné boty a stylovou kabelku nebo skvělý účes. Ale to je asi až vyšší level.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama