reklama
 

BLOG Selavis: Zázrak jménem Bílá maska vymění vaši kůži a pomůže celoročně

Údajně se hraběnka Alžběta Báthoryová koupávala mimo jiné v mléce. Ať už o ní historie tvrdí cokoliv, tak je jasné, že poznala omlazující účinky mléka. Nedokážu si představit, že někdo z vás má doma tolik mléka, aby se v něm koupal. Ale určitě všichni můžeme mít doma kvalitní bílý jogurt - dělá efekt nejdražších masek, sér a krémů za cenu 2 Kč!

Foto: Světlana-zdraví, krása, mladistvost do vysokého věku-Selavis

Zázračný efekt jogurtu

Bílkoviny, zinek, vápník, kyselina mléčná, pH hladina a tuky v jogurtu působí jako životabudič nejen pro naše bříško a celý organismus, ale i pleť. Pravidelná aplikace jogurtové masky nám zharmonizuje, omladí a tonizuje pleť. Vyhladí vrásky, odstraňuje tmavé kruhy pod očima, hloubkově hydratuje, zlepšuje elasticitu kůže a pomůže nás zbavit se dlouhotrvajících problémů s pletí. Po aplikaci máme energetizovanou, sjednocenou, omlazenou, vláčnou, hluboce hydratovanou a jemnou pleť.

Bílá maska, kterou vám dnes doporučuji, je jedna z nejlepších co znám, s nádherným účinkem doslova za pár peněz.

Doporučuji jogurt s minimálním obsahem tuku 3,5 %. Odtučněné bílé hmoty prosím raději nepoužívat nejen na kůži, ale i k vnitřnímu užití.

Blahodárné účinky jogurtu

  • Vrásky: Předcházení vráskám je nejlepší způsob, jak s nimi bojovat. Jogurt snižuje výskyt záhybů na pleti, jemné vrásky vyhlazuje a ty hlubší zjemňuje. Takže ať je již máte, nebo ne, doporučuji nanášet 3krát týdně na 30 minut. Opláchněte vodou. Účinek posílíte smícháním s olivovým olejem.
  • Suchá i mastná pleť: Jogurt harmonizuje a sjednotí vaši pleť. Pro nás, kteří trpíme suchou pletí, je úplným balzámem a životabudičem. Účinek posílíte smícháním s olivovým olejem. Aplikujte na obličej po dobu 30 minut. Opláchněte vodou. Opakovat můžete 3krát týdně.
  • Pigmentové skvrny: Jogurt má mírně bělící účinky. Pokud chcete účinek zesílit, smíchejte jogurt s citronovou šťávou. Aplikujte na pigmentové skvrny po dobu 30 minut. Opláchněte vodou. Opakovat můžete 3krát týdně.
  • Akné: Jogurt obsahuje zinek, díky kterému má antibakteriální a protiplísňové účinky. Můžete aplikovat na celý obličej nebo jen postižená místa po dobu 30 minut. Opláchněte vodou. Opakujte minimálně 3krát týdně.
  • Spálená kůže: Vychlazený jogurt ochladí, zklidní a působí protizánětlivě na spálenou kůži. Aplikujte do úlevy nebo vstřebání do kůže. Opláchněte vodou.

Jak bílou jogurtovou masku aplikuji já pro omlazení pleti?

Kvalitní jogurt nanesu na celý obličej, krk a dekolt. Jako jednu z mála masek nanáším i kolem očí.

V zimě jsem zimomřivka. Z tohoto důvodu si večer jogurt vytáhnu z lednice a ráno již není studený, aby mi vyvolal zimnici či pro mě nepříjemný chlad.

V létě to mám přesně naopak. Čerstvě vytažený jogurt z lednice aplikuji na pleť obličeje, krku a dekoltu. Užívám si příjemného osvěžujícího chlazení.

Je úplně jedno, v jakou roční dobu masku nanášíte. Nechte působit minimálně 20-30 minut. Já osobně nechávám skoro do zaschnutí. U této masky neležím, mohu provádět běžné domácí činnosti - jako chystání snídaně, čaje, kávy.

Nanášet ji můžete každý den. Doporučuji minimálně 3krát týdně.

Věřte mi, že vždy budete po umytí příjemně překvapeni.

Možná si i Vy položíte otázku, která vámi naposledy aplikovaná pleťová maska měla takový omlazující efekt? A to pomíjím otázku finanční.

Doporučení:

Doporučuji celostní přístup.

  1. Výživa zevnitř: Lipozomální vit. C nejlépe doma připravený, který podporuje i tvorbu kolagenu. Vitamin D, živý ručně vyráběný, čistý kolagen jen z kůže ryb žijících v čistých vodách
  2. Vnější výživa: jogurtová maska, živý kolagen v gelu na pleť a na to domácí vitaminový olej
  3. Hodně kyslíku: správně dýchat a procházky
  4. Cvičit Obličejovou jógu

Přeji vám všem krásný adventní čas.

C'est la vie "Selaví", vaše Světlana

Vloupání na přehlídkové molo. Pařížskou komičku vykázala až Gigi Hadid | Video: Reuters/AP
reklama
reklama
reklama