reklama

BLOG Rychlé Fit Recepty: Oříškovo-karamelový dort

Jelikož podzimní čas je tady a s ním i dozrávání oříšků, tak jsem si upekla tento oříškový dort. A aby měl trošku šmrnc, tak jsem k němu přidala i karamelový puding a myslím si, že to byla skvělá volba. Dort je vláčný, prostě je radost se do něj zakousnout.

Foto: Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

Recept je jednoduchý, takže žádné složitosti v něm hledat nemusíte. Na krém jsem dala i 85% čokoládu, která tomu dodala skvělou chuť stejně jako nasekané oříšky. Teď už konec povídání a pojďte si dort upéct taky. 

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

​Blanka se rozhodla v únoru 2018 pro velkou změnu. Spočívala především v oblasti zdravého životního stylu, který doposud neměla. Naštěstí ve svých 25 letech si uvědomila, že je načase s tím něco dělat. Založila si Instagram s myšlenkou, že tam bude dávat fotky svých jídel, díky kterým bude mít přehled nad tím, co jí.

"Všichni chceme být zdraví, ale nikdo pro to nechce nic dělat. Tak proč neudělat něco pro sebe, cítit se dobře a být zdravý jen tím, že jíte zdravější jídla? Je to jen o tom, chtít. Spoustu inspirace najdete na mém Instagramu @rychle_fit_recepty. Mějte krásný den!"

Co na něj budete potřebovat?

KORPUS

- 130 g oříškové mouky (já namlela lískové ořechy v mouku)

- 120 g špaldové polohrubé mouky

- prášek do pečiva

- 50 g datlového sirupu

- 50 g medu

- 2 vejce (šleháme sníh)

- 100 ml mléka

KRÉM

- karamelový puding

- 300 ml mléka

- sladidlo na doslazení (já dala datlový sirup)

Postup: 

Ořechy rozmixujeme na mouku, k nim přidáme špaldovou mouku, datlový sirup, med, mléko a žloutky a opět smícháme. Vyšleháme sníh a přidáme ho k těstu. Těsto dáme na vymazanou formu a necháme péct na 180° C cca 10 až 15 minut, zkoušíme špejlí. Poté necháme vychladnout. Uvaříme puding a dáme jej na korpus. Nakonec můžeme dort polít čokoládou (já dala 85% čokoládu) a posypala nasekanými lískovými ořechy. Dobrou chuť.

Kvůli roztroušené skleróze hýbe jen hlavou: Je to kruté, ale neumírám, já takhle žiju | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama