reklama

BLOG Rychlé Fit recepty: Brownies dort s krémem

Tak co, už jste přejedení sladkým? Že ne? Tak v tom případě vyzkoušejte tento výborný brownies dort.

Foto: Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty
Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

​Blanka se rozhodla v únoru 2018 pro velkou změnu. Spočívala především v oblasti zdravého životního stylu, který doposud neměla. Naštěstí ve svých 25 letech si uvědomila, že je načase s tím něco dělat. Založila si Instagram s myšlenkou, že tam bude dávat fotky svých jídel, díky kterým bude mít přehled nad tím, co jí.

"Všichni chceme být zdraví, ale nikdo pro to nechce nic dělat. Tak proč neudělat něco pro sebe, cítit se dobře a být zdravý jen tím, že jíte zdravější jídla? Je to jen o tom, chtít. Spoustu inspirace najdete na mém Instagramu @rychle_fit_recepty. Mějte krásný den!"

Co na něj budete potřebovat? 

- 250 g másla

- 100 g čokolády

- 130 g medu 

- 100 g rýžové mouky

- 30 g kakaa

- 30 g kokosové mouky

- 4 vejce

Máslo s čokoládou a medem si rozpustíme na vodní lázni. Mezitím rýžovou mouku s kakaem přesejeme přes síto do mísy. Následně k mouce a kakau přidáme kokosovou mouku a zamícháme. Poté přilijeme roztopené máslo s čoko a medem a nakonec dáme vejce a vše mixérem rozmixujeme. 

Dáme do formy a necháme péct na 160 °C cca 25-30 minut. Po upečení necháme korpus vychladnout. Mezitím si připravíme krém. Na něj budeme potřebovat: 

Krém:

- 300 ml mléka

- kakaový puding

- sladidlo na dochucení

- 50 g čokolády

- 200 g zakysané smetany 15%

Puding uvaříme podle návodu. Jakmile jej vypneme, přidáme do něho čokoládu, a za občasného míchání necháme rozpustit. Nakonec přilijeme smetanu. Korpus rozřízneme napůl, navrstvíme krémem (já na krém poté dala na kolečka nakrájený banán), přeložíme druhou půlkou korpusu a nahoru opět dáme krém. Necháme vychladnout.

Dobrou chuť.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama