reklama
 

BLOG Kosmetika hrou: Rychlé přírodní jílové masky na čištění obličeje

Řekněte, jak je to dlouho, co jste si naposled připravili pleťovou masku? K jarním očistným procedurám jistě patří i "maskování". Pleťovou masku si můžeme namíchat přesně tak, aby sedla našim momentálním potřebám. Jílové masky jsou skvělé na čištění obličeje a eliminaci černých teček a přebytečného mazu a jejich výroba je velice jednoduchá.

Foto: Michaela Doušová
Judita Klimentová - Kosmetika hrou

Judita Klimentová - Kosmetika hrou

"Výroba přírodní kosmetiky je jako pečení koláčů. Smícháte ingredience ve správném poměru a čekáte, zda se to povede."

K výrobě domácích přírodních přípravků se postupně dostala přes sběr bylinek a vaření domácích pochutin. Velkým impulzem bylo když si poprvé vyrobila přírodní veganské mýdlo. Učila se, sbírala bylinky a experimetnovala. Během cest po Indii zkoušela použití indického koření a olejů z hlediska Ajurvédy a to začala propojovat s masážemi. Vrhla se do výroby všeho, co se kosmetiky a bylinek týkalo. V roce 2014  začala pořádat workshopy výroby přírodní kosmetiky a sdílet recepty na webu (www.kosmetikahrou.cz). Miluje esenciální oleje, byliny, dobré jídlo a bytí v přírodě. 

Jaro si přímo říká o detox. A k tomu je jak dělaná naše růžová maska s vilínovou vodou. Růžový jíl je jemný, je vhodný i pro citlivější pleť.

Detoxikační růžová maska

Všechny suroviny můžete nakoupit u nás v e-shopu.

 • 4 lžičky růžového jílu
 • 2-2,5 lžičky vilínové vody
 • půl lžičky kameliového oleje 
 • 1 kapka EO mrkvové semínko nebo heřmánek
 • kelímek na masku

Napřed smíchám jíl a vodu. Když mám hotovou kašičku, přidám olej, esenciální olej a důkladně vše promíchám. Masku je potřeba dát do kelímku, aby nevyschla.

Další možností je naše oblíbená jarní maska želvy Ninja. I když má krásně jasnou zelenou barvu, je umíchaná z bílého jílu. Barvu jí propůjčuje zelený ječmen.

 • 5 lžic bílého jílu
 • 2 lžičky zeleného ječmene
 • 1 kapka šalvěje muškátové
 • 5 lžic hydrolátu z máty
 • 1 lžička pupalkového oleje
 • kelímek

Nejprve smícháme dohromady jíl a zelený ječmen. Pořádně promícháme, aby se oba pudry spojily. Pomalu přilijeme hydrolát a mícháme a třeme, než se domícháme jemné kaše bez hrudek. Potom přidáme olej. Ideální je nakonec přidat pár kapek oblíbené esence.

Pozor, protože ječmen je živá potravina, tak maska taky žije:) Proto doporučuji si udělat pouze menší množství na aktuální potřebu (tak 1/3 množství, které je zde uvedeno) a masku neuchovávat!

Vaši vlastní jarní masku si ale můžete namíchat z čehokoliv, co má vaše pleť ráda. Jíl volte podle toho, zda inklinuje k suchosti, nebo naopak je mastná. O další účinky masku vylepšíte, pokud k její přípravě použijete hydrolát a/nebo esenciální olej. Ale toho dejte jen kapku :)

Pro mastnou a zánětlivou pleť použijte zelený jíl.

Pro všechny typy pleti se hodí kaolín.

Pro detox a citlivou pleť použijte růžový jíl.

Jíly většinou míchám dohromady.

Před nanesením masky si můžeme dát na obličej horké ručníčky s kapkou levandule, které otevřou póry.

Stačí nanést tenkou vrstvu a nechat ji na obličeji 15-20 minut.

Čištění masky

Já jsem si zamilovala konjakovou houbičku i na denní čištění. Na odstranění masky je ideální použít kousek látkového hadříku nebo tamponek a horkou vodou masku odstranit.

Pleť opět dočistíme dvoufázovou vodou.

Mrkněte na další recepty na webu :)

Božská Taylor a vyzývavá Selena. Jinak byly ceny AMA přehlídkou divnosti | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama