reklama
 

BLOG Kosmetika hrou: Jaké vůně vám pomohou udržet se fit až do jara?

Sice už máme kus zimy za sebou, ale na jaro si ještě budeme muset pěkně počkat. Krátké dny, zima a šeď naší psychice ani kondici zrovna neprospívají.

Foto: Michaela Doušová
Judita Klimentová - Kosmetika hrou

Judita Klimentová - Kosmetika hrou

"Výroba přírodní kosmetiky je jako pečení koláčů. Smícháte ingredience ve správném poměru a čekáte, zda se to povede."

K výrobě domácích přírodních přípravků se postupně dostala přes sběr bylinek a vaření domácích pochutin. Velkým impulzem bylo když si poprvé vyrobila přírodní veganské mýdlo. Učila se, sbírala bylinky a experimetnovala. Během cest po Indii zkoušela použití indického koření a olejů z hlediska Ajurvédy a to začala propojovat s masážemi. Vrhla se do výroby všeho, co se kosmetiky a bylinek týkalo. V roce 2014  začala pořádat workshopy výroby přírodní kosmetiky a sdílet recepty na webu (www.kosmetikahrou.cz). Miluje esenciální oleje, byliny, dobré jídlo a bytí v přírodě. 

Dobrá zpráva je, že na každého něco platí. Vždycky se najde něco, co zažene naše chmury. Co vykouzlí úsměv na tváři a vyvolá v nás pocit, že tak šedivý ten svět vlastně není. Co nám dodá energii a rozsvítí náš den. A nejenom ten náš - skvělé na tom je, že spousta věcí funguje docela univerzálně. Můžeme tak pomoct k radosti i někomu dalšímu, na kom nám záleží. S jistotou se nám potvrdí, že sdílená radost je radost dvojnásobná.

Není náhoda, že často používáme esenciální oleje (EO) - jejich účinky jsou k nezaplacení. Připravili jsme pro vás dva tipy na směsi do vaší aromalampy nebo difuzéru.

Na co je difuzér?

Esenciální oleje jsou rozptylovány formou mikročástic bez použití tepla - tedy nepřepalují se jako v malých aromalampách a esence rozptylují až šest hodin na jednu dávku.

Do jedné odměrky stačí tři až pět kapek esenciálních olejů. Ideální je mít difuzér zapnutý na 30 minut a potom ho na několik hodin vypnout. Naše nervová soustava dokáže EO vnímat právě pouze 30 minut. Difuzér rozptyluje EO v prostoru, jemně ho tím ovoní. Vůně není velmi intenzivní. Důležité je, že se EO dostanou do vzduchu a my je můžeme inhalovat. Na jaře to oceníme třeba proto, že nám pomohou nabrat síly a správně se naladit, podpoří naše snahy o detox a navodí pocit čistoty a nového začátku.

Esenciální oleje v difuzéru střídám podle nálad i toho, co zrovna potřebuji. V každém období mám několik esencí, které kombinuji mezi sebou.

Detox fyzický i mentální

  • citron - čistí mysl i tělo, stimuluje lymfu, rozpouští usazeniny (celulitida, kameny…), čistí žaludek a střeva, s citronem odejdou všechny nepotřebné myšlenky a starosti, stimuluje imunitu
  • grep - pročišťuje lymfu a napomáhá odvádění toxinů, posiluje zažívání, pomůže nám nechat odejít emoce, které ukládáme ve svých tělech
  • šalvěj - posiluje imunitu, koncentraci, nervy a paměť a je spásou pro naši duši

Na posílení v náročném období

Všechny esenciální oleje i difuzér můžete koupit u nás v e-shopu.

3 kapky EO zázvor

2 kapky EO cedr

2 kapky EO geranium

zázvor - prohřívá, pomáhá nám se zakořenit, posiluje vnitřní oheň

cedr - pomáhá ustát náročné situace, podporuje vnitřní sílu a odvahu

geranium - balancuje emoce, posiluje vnitřní intuici ženy

Mrkněte na další recepty na webu :)

Božská Taylor a vyzývavá Selena. Jinak byly ceny AMA přehlídkou divnosti | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama