reklama

BLOG Fandimámám: Jak se plní sen

Možná máte nějaký velký sen, který byste si chtěli splnit, ale nevidíte cestu. Ještě nedávno jsem na tom byla stejně. Měla jsem jeden velký sen. Jaký? Sním o něm vlastně od dětství být spisovatelkou.

Foto: Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky
Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

V roce 2016 rozjely dvě moderátorky a hlavně mámy Žaneta Slámová a Petra Květová Pšeničná dobročinný projekt FANDI MÁMÁM. Jejich cílem bylo pomoci maminkám samoživitelkám a jejich dětem v jejich aktuální tíživé situaci, a to zajištěním materiální pomoci. Chtěly také změnit vnímání postavení samoživitelek ve společnosti tak, aby se na
ně lidé nedívali skrz prsty, ale aby je společnost spíš oceňovala za to, že zvládají péči o své děti samy. Od té doby pomáhají každé tři měsíce dalším maminkám samoživitelkám, a to již nejen materiálně, ale i poradensky.
A protože se všechny mámy, ať jsou samoživitelky, nebo ne, při péči o děti potýkají se stejnými radostmi i starostmi a rády své pocity a zkušenosti sdílejí, čímž si mohou vzájemně pomáhat a motivovat se, rozhodly se Žaneta s Petrou založit blog Fandi mámám. Do něj budou o životě maminek (nejen) samoživitelek psát ony i ostatní mámy, které se na projektu Fandi mámám podílejí. Vítejte na blogu, kde si mámy vzájemně fandí a inspirují se!

Baví mě psát příběhy, vymýšlet zápletky, mluvit skrze emoce a jiné lidi. Jenže život všechno změnil. Já měla sny a pak jsem skončila jako matka samoživitelka. V práci od rána do večera, abych se o dceru postarala. Jenže před rokem jsem si řekla, že to chci jinak. Vytáhla jsem své dílo a začala psát. A o rok později? Vydávám knihu. V lednu 2021 se splní moje velké přání a na pultech knihkupectví bude mé dílo.

Jak jsem to dokázala? A že vám se nic takového povést nemůže? Omyl! Není to o tom, že bych byla jiná, výjimečná nebo vyvolená. Je to o tom, že když se člověk rozhodne a postupuje podle plánu, který si nastaví, pak dokáže nemožné. Povím vám čtyři kroky, které dovedly k velkému snu mě.

1. Definujte své přání

Co to je, co chcete? Co je váš velký sen? Napište si to, naprosto přesně a do detailů. Co by se stalo, kdyby se ten sen stal realitou? Jak byste se cítili? Co by to pro váš život a vás znamenalo? Nestačí na tyto otázky jen odpovědět v hlavě. To je málo. Napište je na papír, definujte je a hrajte si s tou představou, že je vaše přání již skutečností. Až to budete mít, zamyslete se nad tím proč byste toho chtěli dosáhnout? Co je to, co by vás hnalo za splněním svého snu? Jaký by to mělo význam a smysl? Je totiž prokázáno že 80 procent lidí ví co a jak, ale neví proč, a to je i to, na čem honba za snem většinu selže.

2. Pokud chcete, aby se něco změnilo, změňte se vy

Když víte kam směřujete, pak je nutné vědět, kým se potřebujete stát. Chcete lepší práci, pak je nutné stát se lepším zaměstnancem, který bude mít lepší kvality. Chcete být štíhlejší, pak je nutné stát se člověkem, který bude jíst zdravě, bude cvičit, a to vyžaduje disciplínu. Chcete si najít skvělého partnera, pak se musíte vy sami stát lepším partnerem pro druhé. Začněte na sobě makat a zavažte se, že pro to, abyste dosáhli svého snu, se změníte, jak musíte. Ne pro druhé, ale pro sebe, je to přece váš sen.

3. Všechno je proces

Jsou věci, které si přitáhnete snadno. Někdy stačí jen pomyslet na člověka a on vám zavolá nebo ho potkáte. Někdy stačí jen pomyslet na peníze a dostanete přidáno nebo vám někdo dá větší obnos. Některé věci ovšem potřebují čas. Člověk do nich musí dorůst. Nezhubneme přes noc, svaly nám nenarostou do druhého dne a ani dovednosti si nerozšíříme během pár hodin. Všechno je proces, který má svůj průběh. Je k tomu potřeba vytrvalost, trpělivost, oddanost a někdy i nezdolnost.

4. Dvě techniky, které mi dopomohly k mému snu

Můžeme použít různé techniky, které nám pomáhají k dosažení našich přání a snů. Já mám nejraději scripting, podpořený plánováním.

Scripting je metoda, kdy si každé ráno po probuzení píšeme do sešitu svá přání, jako by se již realizovala. Plánování poté znamená, že to, co jsme napsali v rámci scriptingu, pak naplánujeme do svého "ideálního dne". Kdybychom to, co si přejeme, už žili, jak by to v našem dni vypadalo. Například pokud si přejeme najít ideálního partnera, tak si v rámci scriptingu napíšeme, jak jsme rádi, že máme vedle sebe konečně toho ideálního partnera, a v rámci plánování ideálního dne, bychom si naspali, co s partnerem všechno máme v plánu ten den dělat.

Možná se to může zdát někomu jako sci-fi, ale věřte nebo ne, tyto kroky mě dovedly až sem.

Možná ale žijete své sny, a proto můžete podpořit jiné maminky, aby za nimi šly, a můžete jim dát naději na lepší život už teď. Podpořte je na našich stránkách: Fandimamam.cz - příběhy maminek 

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama