reklama

BLOG Fandi mámám: Tři věci, které vám pomohou žít lepší a hodnotnější život

A je tu opět začátek Nového roku. Také se ptáte, co udělat letos jinak, aby se váš život konečně změnil k lepšímu? Co takhle nahradit staré zvyky novými? Takovými, které budou fungovat líp.

Foto: Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky
Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

V roce 2016 rozjely dvě moderátorky a hlavně mámy Žaneta Slámová a Petra Květová Pšeničná dobročinný projekt FANDI MÁMÁM. Jejich cílem bylo pomoci maminkám samoživitelkám a jejich dětem v jejich aktuální tíživé situaci, a to zajištěním materiální pomoci. Chtěly také změnit vnímání postavení samoživitelek ve společnosti tak, aby se na
ně lidé nedívali skrz prsty, ale aby je společnost spíš oceňovala za to, že zvládají péči o své děti samy. Od té doby pomáhají každé tři měsíce dalším maminkám samoživitelkám, a to již nejen materiálně, ale i poradensky.
A protože se všechny mámy, ať jsou samoživitelky, nebo ne, při péči o děti potýkají se stejnými radostmi i starostmi a rády své pocity a zkušenosti sdílejí, čímž si mohou vzájemně pomáhat a motivovat se, rozhodly se Žaneta s Petrou založit blog Fandi mámám. Do něj budou o životě maminek (nejen) samoživitelek psát ony i ostatní mámy, které se na projektu Fandi mámám podílejí. Vítejte na blogu, kde si mámy vzájemně fandí a inspirují se!

Možná si říkáte, proč byste měly měnit své zvyky. V čem vám to pomůže? Copak vaše zvyky můžou za to, že se nacházíte ve špatné finanční situaci, ve vztahu s nesprávným partnerem nebo že vás děti neposlouchají?

Budete se divit, ale negativní zvyky vedou k negativním výsledkům. Pokud tedy chcete ve svém životě zažívat jiné věci, než jste zažívali dosud, musíte změnit to, co děláte. Teprve pak začnete dostávat od života něco jiného. Jak to udělat? Mám pro vás tři tipy, které změnily můj osamělý život a možná mohou změnit život i vám.

  1. Nastavte si ranní rutinu

Věděli jste, že prvních dvacet minut po probuzení určuje, jaký budete mít den? Jak tedy začínáte každé ráno? Vstáváte mrzutí s hlavou plnou myšlenek a chaosu? Nebo jste nadšení z toho, že před sebou máte opět nový den, kdy můžete spoustu věcí změnit nebo udělat jinak? Těšíte se, co vám den přinese, nebo se modlíte, aby už byl za vámi a vy jste mohli jít do postele? Co takhle začít každé ráno jinak? Najděte si aspoň tři věci, které hned po probuzení uděláte. Mezi mé oblíbené patří poděkování za to, že jsem se mohla probudit. Spousta lidí takovou šanci už nedostala. Druhá je meditace na pozitivní energii a poslední věc je čtení. Deset minut si čtu nějakou motivační literaturu, která mě naladí a motivuje do nového dne. Dvacet minut každé ráno, tak málo stačí, aby se udály velké věci.

  1. Nahraďte televizi za četbu

Děsí vás násilí a hrůzy, které vidíte každý den v televizi? Propadáte úzkosti, depresím a máte nadměrné obavy o svou budoucnost, protože slyšíte hrozné věci? Média nám neustále předkládají, co se ve světě děje špatného. Z psychologického hlediska je to proto, že negativní zprávy táhnou víc než pozitivní. Proto se pokuste vyměnit televizi za knihu. Četba je velmi důležitá, obohacuje a informace, které získáte, vám mohou otevřít oči. Čtěte knihy, které vás posunou. Možná vás čtení nebaví, i přesto zkuste číst. Je to jen zvyk, stejně jako koukání na televizi.

  1. Zbavte se toxických lidí

Jednou jsem četla, že pokud se chceme ve svém životě hnout, je nutné zbavit se lidí, kteří nám ničí život. Těmto lidem se říká toxičtí. Jsou to lidi negativní, kteří na nás nemají dobrý vliv. Stejně jako mají negativní dopad na náš život. Nevěřila jsem tomu, dokonce jsem to považovala za nemožné. Nemůžu se přece ve svém životě zbavit rodičů, dětí, sourozenců nebo dalších lidí, kteří jsou se mnou ve vztahu. Krutá pravda ale je, že můžu. Je to otázka volby a my máme vždy víc možností než jen jednu. Svět není černobílý ani buď a nebo. Pokud víte, že vám někteří lidi opravdu život zamořují jako jed, pak se jejich společnosti vyhněte. Naopak se nebojte říci o pomoc lidem ve vašem okolí, třeba i těm, které neznáte. Obrátit se můžete i na náš projekt, který pomáhá maminkám samoživitelkám a jejich dětem.

Přihlásit se do něho můžete tady: www.fandimamam.cz/chci-se-prihlasit/

Text: Mirka Rösslerová

Další příběhy maminek samoživitelek čtěte na:
www.fandimamam.cz/aktualni-pribehy-maminek

Hartl: Táta měl strach, že jsem na kluky. Uklidnil ho plakát sexsymbolu | Video: Martin Krepindl, Jakub Zuzánek, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama