reklama

BLOG Fandi mámám: Opravdu potřebuji životopis? Přednosti i úskalí vašeho CV

Prvním a základním krokem při hledání nové práce je vytvoření CV, tedy vašeho životopisu. Tuto část procesu někteří uchazeči o zaměstnání považují za zbytečnou, a dokonce se bojí do sepisování vlastních zkušeností a znalostí pustit. Co když nebudu mít co nabídnout? Mám pocit, že nic neumím, tak co tam budu psát? Podobné otázky trápí mnohé, takže se nemusíte bát, rozhodně v tom nejste sami.

Foto: Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky
Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

Fandi mámám: Blog pro mámy (nejen) samoživitelky

V roce 2016 rozjely dvě moderátorky a hlavně mámy Žaneta Slámová a Petra Květová Pšeničná dobročinný projekt FANDI MÁMÁM. Jejich cílem bylo pomoci maminkám samoživitelkám a jejich dětem v jejich aktuální tíživé situaci, a to zajištěním materiální pomoci. Chtěly také změnit vnímání postavení samoživitelek ve společnosti tak, aby se na
ně lidé nedívali skrz prsty, ale aby je společnost spíš oceňovala za to, že zvládají péči o své děti samy. Od té doby pomáhají každé tři měsíce dalším maminkám samoživitelkám, a to již nejen materiálně, ale i poradensky.
A protože se všechny mámy, ať jsou samoživitelky, nebo ne, při péči o děti potýkají se stejnými radostmi i starostmi a rády své pocity a zkušenosti sdílejí, čímž si mohou vzájemně pomáhat a motivovat se, rozhodly se Žaneta s Petrou založit blog Fandi mámám. Do něj budou o životě maminek (nejen) samoživitelek psát ony i ostatní mámy, které se na projektu Fandi mámám podílejí. Vítejte na blogu, kde si mámy vzájemně fandí a inspirují se!

Jeho vytváření není radno podcenit, i když si například říkáte, že se ucházíte o jednoduchou práci, pro kterou zaměstnavateli bude stačit pár základních informací o vás. Pamatujte si, že CV je zároveň vaší vizitkou a rozhodně se vám vyplatí do něj investovat čas i úsilí. Zkušený personalista nebo často i vedoucí zaměstnanec, který dostane na starosti nábor nových uchazečů, už z pouhého formátu životopisu dokáže poznat, zda jste seriózní a jak moc vám na této pracovní pozici záleží.

Není ale třeba se obávat. Životopis nemusí mít nutně profesionální grafické zpracování. Stačí i snadno čitelný formát, který ale budoucí zaměstnavatel dokáže na svém počítači jednoduše otevřít a přečíst. Ať už jste svůj životopis psali v jakémkoliv formátu, rozhodně jej před odesláním převeďte do formátu PDF, který zajistí, že po otevření v něm nikdo nebude moct udělat žádné úpravy. Program Microsoft Office Word má možnost převodu do formátu PDF ve svém instrumentáři. Pokud jste ale použili jiný formát pro psaní vašeho životopisu, můžete vždy na internetu najít převod do formátu PDF on-line, a zdarma. Pokud svůj životopis chcete doručit do společnosti osobně, vždy se ujistěte, že je vytištěný na čistém papíru. Použití pomačkaného a špinavého papíru rozhodně nebude hrát ve váš prospěch. Určitě je také dobré umístit jej do průhledné fólie, aby se s ním během vaší cesty na určené místo nic nestalo. Nikdy také neuškodí mít s sebou více kopií, kdyby vás o ně budoucí zaměstnavatel požádal.

Pamatujte také na to, že k hledání nového zaměstnání patří i zcela nové CV. Toto doporučení se sice může zdát zbytečné. Vždyť přece jednou jste si už svůj profesní životopis sepsali, tak proč ho nyní předělávat? Vaše zkušenosti se ale mění, váš pohled na svět se mění a rozhodně potřeby potenciálních zaměstnavatelů nikdy nezůstávají stejné. Vývoj potřeb a požadavků nejde zastavit a s ním ani formát a vzhled vašeho životopisu.

Odhoďte tedy stud a obavy a směle se pusťte do psaní.

Text: Olga Ross

Sledujte příběhy maminek na:

http://www.fandimamam.cz/aktualni-pribehy-maminek/

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama