reklama

BLOG: Co pro mě znamená cukrovka

Byla jsem na dlouhé procházce v přírodě. Jenom já a moje myšlenky. Nevím, jak vy, ale já si v nich ráda dělám pořádek. Ujasňuji si své cíle a sny, a to zkrátka proto, abych věděla, kam směřuji. Slíbila jsem, že napíšu článek o tom, jak cukrovku vnímám a co pro mě dnes vlastně znamená.

Foto: foto autorky

Není úplně jednoduché to popsat, protože hodně záleží především na tom, jak moc se mi ji daří kompenzovat. Takže je to jako na horské dráze. Někdy ji nenávidím, protože mi ubližuje, a někdy to mám opačně. A jak tomu porozumět?

Zuzana Franzová

Zuzana Franzová

Zuzana Franzová si založila profil na Instagramu s názvem life.with.dia, aby inspirovala, motivovala, pomáhala a poslala svůj život s diabetem 1. typu více mezi lidi. Proč? Protože je přesvědčená, že to za to stojí, protože chce mít spoustu hezkých vzpomínek a zážitků, být šťastná a s úsměvem na tváři. Zuzana nikdy nepostrádá pozitivní přístup, energii a sílu a nevzdává se. Hodně se drží toho, že chce skutečně žít a ne jen přežívat. Podívejte se i na její blog https://blogbyzuu.wixsite.com/mysite

Heslo: Bojuj - stojí to za to!

Celkově se na cukrovku snažím dívat z pohledu toho, co mi dává, než co mi bere. Je to nemoc, která mě nenechá ustrnout na jednom bodě a pořád mě někam posouvá, musím o ní přemýšlet a vymýšlet nové kroky, jak nad ní vyzrát, aby mi bylo co možná nejlépe a mohla jsem žít život se vším, co k němu patří.

Podle mě slovo "nemoc" v lidech vzbuzuje přirozeně negativní myšlenky. S tím jsem se snažila ve vztahu k cukrovce zatočit, aby se mi spolu s ní žilo co nejlépe. Co je tím dobrým, co mi do života dává?

Myslím, že mě cukrovka naučila neskutečné pracovitosti. Naučila mě, že když něco chci, není to zadarmo. A co víc? Díky ní umím být neskutečně trpělivá, protože než člověk vychytá různé nezbytnosti, aby byla cukrovka kompenzovaná, jak má, dá to někdy skutečně zabrat.

Věřím, že právě cukrovka mě naučila vážit si maličkostí a celkově svého života. Zároveň mě každý den motivuje, abych dokázala zase o kousek víc. Snažím se sama sobě dokázat, že i když mám cukrovku, tak mohu žít jako zdravý člověk. Takže je cukrovka opravdu takový můj vnitřní "motivátor". A rozhodně podpořila moji cílevědomost a chuť se nevzdávat.

"Možná to bude znít jako klišé, ale právě díky cukrovce jsem se naučila dát každému dni šanci, aby se stal tím nezapomenutelným v mém životě."

Důležité pro mě v tuhle chvíli je, že jsem ji přijala. Je v mém životě a to se prostě už nezmění. Beru ji na vědomí, ale sportovně - svět se nehroutí, právě naopak!

Rozvolňovací balíček? Nejásal bych, ale vzniká kolektivní imunita, říká epidemiolog | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama