reklama

BLOG Anny: Péče o pleť v běhu

Žena má být krásná za jakékoli situace. Tohle moudro jsem vyznávala taky, dokud se můj ranní a večerní pleťový rituál nesmrsknul do pár jednoduchých triků, které rychle a efektivně zametly stopy po probdělých nocích s bolavými zuby mých dětí či hektickém dnu. První rada zní - z nedostatku času, energie a peněz udělejte přednost.

Foto: Anna

Není čas ztrácet čas

Když není času nazbyt, volím strategii, že žádný z úkonů péče o pleť nesmí trvat déle než několik okamžiků, ale zato by měl být co nejúčinnější. Když moje pleť opravdu volá po ošetření, řeším to pleťovými séry, peelingy či maskami. Pokud tyto produkty ještě nemáte, mrkněte na článek Peeling, sérum a maska: Proč by neměly chybět ve vaší kosmetické výbavě?kde je vše hezky vysvětleno.

A není nic snazšího než si nanést masku a v mezičase nakrmit malého Davídka. Mám pocit, že s maskou před ním navíc získávám nebývalou vážnost. Zvědavě si mě prohlíží a díky tomu pak nemá tolik času na házení s jídlem všude kolem a naoko odmítavý postoj ke lžičce.

Pleťové sérum, které je v podstatě intenzivnější formou pleťového krému, jsem přemístila na noční stolek. Před spaním je vždy při ruce a nemusím si na něj vyhrazovat speciální chvilku. Peeling jsem ze stejného důvodu přesunula do sprchy.

Nemáte energii ani peníze nakupovat nejnovější kosmetické novinky? Dámy, nezoufejte. Jak jsem se dočetla v článku Opravdu potřebujete tolik kosmetiky?, sami odborníci se shodují, že potřebujeme mnohem méně přípravků, než si myslíme. Stačit by nám měla pouze kosmetika na čištění, hydrataci a opalovací krém.

Odpočiňte si

Pokud nemáte po ruce ani tyto základní přípravky, pořád prý není vše ztraceno. Poslední dobou stále častěji slýchám o "pleťovém půstu". Cílem očišťujícího rituálu je naučit svoji pleť, aby se regenerovala sama. Tomuhle úhybnému manévru jsem dala šanci letos na jaře, když jsme byli s manželem a s dětmi na dovolené na chatě. První tři dny jsem si zvykala já i můj obličej. Po týdnu odpočinku a oplachování pouze horskou vodou však byly vidět první výsledky.

Hlavně se z toho nezbláznit

Jasně, všechny chceme být krásné a zářit i s tím řvoucím tvorem po boku, ale mnohem důležitější je zůstat nohama na zemi a zachovat si duševní pohodu. Dělat prostě to, na co vám zbývají síly, a třeba si tím ušetříte i pár mimických vrásek.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama