reklama
 

BLOG Život podle Karol: Afirmace aneb dosáhněte svých cílů

S novým rokem máte všichni určitě seznam svých předsevzetí, který se chystáte po předešlém neúspěchu nebo naopak úspěchu letos splnit. Co to ale vzít z jiného konce a místo předsevzetí si prostě jen přát. Chcete zhubnout? Chcete dostat v práci přidáno? Chcete si najít lepší práci? Chcete udělat velký krok ve vašem životě anebo jen chcete žít šťastně a spokojeně? Ať už jde o cokoliv, co se zrovna ve vašem životě odehrává. Stačí jen věřit, že se to stane, a v myšlenkách si představovat, že už se to děje.

Foto: Karol Tišerová
Život podle Karol

Život podle Karol

Karol Tišerová je zakladatelkou blogu Život podle Karol (http://zivotpodlekarol.blogspot.cz/), který se stal velkou inspirací nejen pro maminky na mateřské dovolené. Karol je aktivní člověk, který se snadno pro něco nadchne a o své radosti a nadšení se vždy dělí s ostatními. Stejně jako psaní ji baví doporučovat různé hračky, hry, knihy ale také kuchyňské pomůcky, aktuální slevy nebo radit v různých tématech, která se týkají nejen dětí ale také třeba vaření, pečení a zdravé stravy.

CO TO JE AFIRMACE

Afirmace je v podstatě ujištění, tvrzení či přesvědčení, že je něco pravda.

Je to technika, kterou účinně programujeme naše myšlení a kterou často používáme nevědomky, jen pravděpodobně nejspíš opačným směrem.

Určitě si vzpomenete na příklady z vlastního života, kdy se stalo přesně to, co jste nechtěli. Kdy jste si například u zkoušek vytáhli přesně tu otázku, kterou jste neznali, i když to byla jediná otázka z několika desítek, kterou jste zrovna neuměli.

V negativním směru často afirmace a zákon přitažlivosti fungují mnohem rychleji než v tom pozitivním.

Negativním myšlenkám člověk snadněji podlehne, ale dá se to naučit ovládat a okamžitě negativní myšlenky převést na pozitivní. Pak zažijete stejnou rychlost i u těch kladných a sama vám z vlastní zkušenosti můžu říct, že je to pak doslova jízda.

PŘÍKLADY AFIRMACÍ

  • Na co sáhnu, to se mi daří
  • Snadno navazuji nové kontakty pro své podnikání
  • Přijímám do svého života finanční prosperitu
  • Každým dnem jsem silnější
  • Věřím v sebe sama

ČEHO MŮŽEME AFIRMACEMI DOSÁHNOUT

  • Vysněné práce
  • Vytouženého porodu
  • Zvýšení platu
  • Zvednutí sebevědomí
  • Úspěchů v zaměstnání

JAK SI AFIRMACE SESTAVIT?

Konkrétní afirmace můžete najít na internetu, ale spíš se soustřeďte na své vlastní, které budou doslova šité na míru. Je důležité, abyste je psali v přítomném čase, jako by už probíhaly. Psát je kladné a pozitivní bez použití negace a záporu.

JAK S AFIRMACEMI PRACOVAT?

Ideální je vybrat si malý sešitek, do kterého si je všechny začnete zapisovat. Pak už je jen stačí pročítat, představovat si, jak se stávají skutečností, a prožívat je.

Také si můžete vybrat jen jednu zásadní, na kterou se zaměříte, a nastavit si ji jako plochu počítače anebo k ní vybrat obrázek, který ji bude dostatečně vystihovat, a vystavit si ji na lednici či nástěnku tak, aby byla neustále na očích.

Pokud byste měli obrázků či fotek více, můžete si z nich vytvořit nástěnku snů, kterou si můžete pověsit například k posteli. Na nástěnce snů je ovšem potřeba zanechat i prázdné místo na překvapení od života.

Afirmace si pročítejte nebo říkejte v duchu každý den, nejlépe několikrát za den. Kdykoliv si na ně vzpomenete, kdykoliv máte chvilku pro sebe - před spaním, ve vaně, na procházce.

Co myslíte? Půjdete do toho a přijmete afirmace jako výzvu roku 2019?

Vloupání na přehlídkové molo. Pařížskou komičku vykázala až Gigi Hadid | Video: Reuters/AP
reklama
reklama
reklama