reklama

BLOG Iveta Kulhavá: Čas na hraní v kuchyni

Vzpomínáte si, jaké to bylo, když jste se v kuchyni prvně pustily do vaření? Kolik vám bylo?

Foto: KUKUCHARKA.cz

Živé vzpomínky na mé první velkolepé kuchařské pokusy na chatě má moje neskutečně trpělivá maminka. Mami, kolik mi tehdá bylo? Sedm? Osm? Tatínek pak prý vždycky všechno musel sníst a dělat, jak je to dobrý. Doufám jen, že ten osolený vanilkový pudink jsem ho jíst nenutila…

Iveta Kulhavá

Iveta Kulhavá

Iveta je profesionální fotografka, kterou její cesty zavedly přes život v gurmánské Francii až do světa gastronomie - k fotografování jídel, interiérů restaurací a portrétů šéfkuchařů. ivetakulhava.com V Česku se podílela na vydání několika knih, teď právě se svým týmem pracuje na hravé kuchařce pro děti kukucharka.cz 

S kamarádkou Míšou zase do dneška vzpomínáme, jak jsme spolu někdy ve druhé třídě vařily karamel. Je to strašně jednoduchý, tvrdila jsem… Vždyť mě to naučil tatínek. Jenže my doma neměli plynový hořák jako u Míši. Naše vaření skončilo letem zapálené kuchyňské chňapky z okna druhého poschodí. Následovala náročná akce: zahladit stopy v kuchyni. Možná by se o našem tajném vaření ani nikdo nedozvěděl, kdyby druhý den babička nenašla ohořelou chňapku pod okny v záhoně. Samozřejmě nás nenapadlo zahladit stopy i venku.

Není divu, že jsem si potom k narozeninám vymodlila obří kuchařku pro děti. Byla to pro mě knížka s velkým K a schovanou ji mám doteďka. Vzpomínka na vaření s ní mě později přivedla k jednomu nápadu, který jsme nakonec rozvinuly s mým skvělým KUKKU týmem.

Rozhodly jsme se, že pro děti zpracujeme zábavnou formou pár jednoduchých receptů, které si děti s radostí připraví samy. A tak před dvěma lety začala vznikat naše hravá Kukuchařka pro děti :-) Tady jsou první tři ochutnávkové recepty z budoucí knížky: www.kukucharka.cz Jsem zvědavá, jak vás budou bavit.

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama