reklama
 

Bio, návrat k přírodě

Bez genetických modifikací. Bez chemických dochucovadel. Bez ztužených tuků. Bez škodlivých a nadbytečných éček. Bez hormonů a antibiotik. Takový je bio produkt. To ale není zdaleka vše.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Sklizeno, biopotraviny
Sklizeno, biopotraviny | Foto: Sklizeno

"S biem si kupujeme jen menší množství přidaných látek a éček. S biem máte jistotu, že jste podpořili správnou věc. Je tam ohleduplný přístup ke zvířatům, ohleduplný přístup k životnímu prostředí, k půdě," říká David Kukla, autor kodexu Kvality obchodu Sklizeno, a k tomu ještě dodává: "Koupí bio si můžete být jisti, že jste pro naši planetu udělali daleko víc."

Tím, čím bio produkty ze své podstaty jsou, tím se jim úspěšně daří vracet zemědělskou výrobu k tradičním hodnotám a metodám. Bio je vlastně to, jak jsme jedli a žili dřív. "Bio potraviny tady byly od pradávna. To bylo to, co bylo dřív normální, co bylo zdravé, běžné," připomíná Blanka Pacovská z Biopekárny Zemanka s tím, že odklon od "tohoto normálu" způsobily mimo jiné naše nároky na nekonečnou trvanlivost potravin.

Samozřejmostí je, že celý výrobní proces biopotravin musí splňovat přísná pravidla a podléhá kontrolám. Pokud někdo stanovené normy nedodržuje, certifikační orgány mu označení "bio" odeberou.

Sklizeno - biopotraviny | Video: Sklizeno
Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama