reklama

7 způsobů, jak změnit život právě TEĎ!

Chcete v životě udělat velkou změnu, ale bojíte se? Tady je několik tipů, jak se do toho pustit OKMAŽITĚ!

Foto: ISIFA/Thinkstock

Všichni máme občas chvilky, kdy najednou cítíme, že by to chtělo změnu. Některým z nás se podaří udělat okamžité a razantní rozhodnutí, zatímco jiní se nemohou rozhoupat.

Proměnit sen ve skutečnost, to chce kus odvahy a čím déle se budeme rozhodovat a jenom si stěžovat na svou dosavadní situaci, nic se nezmění. Udělat pořádně velký krok do neznáma. Pojďme se podívat, jak vykročit směrem do nového života.

Hoďte svůj plán na papír

Udělejte si podrobný seznam toho, co byste chtěli změnit. Snažte se být konkrétní a vyhnout se velkým a vágním prohlášení. Pište první věci, co vás napadnou. Nad ničím dlouho nepřemýšlejte. Udělejte si dva sloupce, co se vám líbí a naopak co nelíbí v současném životě.

Čtěte také: 10 důvodů, proč nebudete nikdy bohatí

Jde o důležitý krok. Každý, kdo je v současné situaci nespokojený, by měl umět vyřknout nahlas vše, co si žádá obrat o 180 stupňů a u čeho by chtěl zůstat. Klidně pište vše, chci jinou barvu vlasů, shodit, začít běhat, vyměnit práci, vyzkoušet nové koníčky. Seznam může být delší, druhý den se k němu ale vraťte a pokuste se ho zúžit na 5 nejdůležitějších věcí. Pak klidně začněte drobnostmi. Nelíbí-li se vám v práci, můžete okamžitě aktualizovat životopis. Krůček po krůčku...

Jděte na to!

Učinit rozhodnutí vyžaduje pořádný kus odvahy, ale hlavně nic neodkládat. Vezměte si den volna v práci nebo si na chvilku nechte pohlídat děti, abyste měli klid. Nyní začněte dělat takové změny, které zvládnete během 48 hodin.

  • Chcete-li se přestěhovat, dejte byt k prodeji.
  • Chcete-li zhubnout, jděte si koupit menší oblečení.
  • Chcete-li odejít z nešťastného vztahu, sbalte si věci, oznamte své stanovisko partnerovi a běžte.
  • Chcete-li se vrhnout na zdravý životní styl, vyčistěte ledničku od nezdravého jídla.
  • Chcete-li začít cvičit, kupte si měsíční permanentku do posilovny.

Tak bychom mohli pokračovat klidně dál. Nečekejte na správný okamžik, odkládání na později je jen vaše záminka a neprůstřelné alby.

Najděte tu pravou vášeň

Dobře se zamyslete nad tím, co vám dělá radost, po čem toužíte. Naučte se poslouchat své tělo, co vás naplňuje štěstím a zbavuje stresu. Za tím si jděte!

Nechte se inspirovat

Inspirace je velmi důležitá, protože přináší motivaci a ochotu ke změně. Ta správná motivace vám pomůže překonat dny, kdy máte pocit, že nevíte, co dělat. Správná inspirace může přijít mnoha způsoby, kamarád z okolí, plakát, co jste viděli v metru či nějaká dobrá kniha.

Tvrdá práce

Nic není zadarmo a i změna vyžaduje tvrdou práci. Nepředstavujte si pot z manuální práce, ale slzy, touhu a další psychické vypětí. Někdy může trvat dlouhou dobu, než uvidíte výsledky, ale dostaví se, věřte tomu. Změna, která vás stála obrovské úsilí, přináší největší odměny.

Nevěřte lidem, kteří tvrdí, že váš život převrátí naruby okamžitě. To opravdu není tak snadné, jak se na první pohled může zdát.

Posilujte touhu

Váš úspěch či neúspěch se odvíjí od toho, jak silná je vaše touha, když se rozhodnete jít zcela jinou cestou. Nevzdávejte se. Jak budovat silnou touhu? Potřebujete koncentraci, odhodlání, jít přes překážky, nechat se inspirovat, najít vášeň, zbavit se negativních myšlenek a obklopit se lidmi, kteří chtějí dosáhnout podobného cíle a navzájem si pomoci.

Postarejte se o sebe!

Úspěch závisí do značné míry na tom, jak dobře se dokážete postarat o sebe. Rozmazlujte se. Říkejte si, že vy jste ta nejdůležitější osoba. Myslete na věci, které jsou důležité. Posilujte důvěru ve vaší nové situaci. Klidně běžte, kupte si nové oblečení, zacvičte si, vyrazte na dlouhé procházky, užijte si místní muzeum. Dopřejte si požitek, který vás dobře nakopne pro velkou životní změnu.

Udělali jste v životě nějaký velký krok, kterého jste se báli? Co vás motivovalo nebo podporovalo v tak velkém rozhodnutí? Napište nám své zkušenosti do diskuze pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Silikony, co se houpou jako pravá prsa. Mají i čip!

10 tipů na nejkrásnější jarní výlety s dětmi

Rozhodla jsem se zhubnout jednou pro vždy

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama