reklama

Kolik otvorů má žena "tam dole"? Nečekaně málokdo to ví. Poznání vede k sebevědomí

Dotyk "tam dole" jako léčba traumat

Právě poznání anatomie vaginy a toho, jaké pocity můžou dané části vyvolávat, je podle sexuální koučky a autorky knihy Intimní štěstí Julie Gaiy Poupětové klíčová technika. Dotyky na určitých místech mají vliv na sexuální sebevědomí, léčbu traumat i rozvoj schopnosti dosáhnout orgasmus

"V průběhu posledních šesti let vnímám pozitivní posun v tom, jak velké procento žen svou vulvu vidělo a má alespoň hrubý pojem o její anatomické stavbě. Klientky jsou ale stále velmi překvapené, jak moc se anatomické dispozice jednotlivých žen liší," říká Poupětová, která se na rozdíl od dalších odborníků kloní k tomu, že neexistuje jedna nebo dvě univerzální sexuální funkce ženských genitálií. 

"To je pudový pohled, který rozporuji. Naše pocity, zkušenosti i možnosti dalších prožitků jsou velmi individuální. Proto jsou pak cvičení, které s klientkami děláme, vytvořena na míru dané osobě a její konkrétní situaci," popisuje Poupětová, která se sexuálním koučinkem zabývá patnáct let. 

Další zajímavé články

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama