reklama

Kolik otvorů má žena "tam dole"? Nečekaně málokdo to ví. Poznání vede k sebevědomí

Sebeuspokojování cvičí mozek

Vnímání masturbace se podle Julie Gaiy Poupětové liší generačně. "Ženy mezi 50 a 60 lety ji často vnímají jako náhražkovou aktivitu. Její hlavní a někdy i výhradní využití totiž spatřují hlavně v nepřítomnosti partnera. Pokud je taková žena ve vztahu s mužem (a to i sexuálně neuspokojivém), bere ji jako něco nepatřičného a nadbytečného," dodává sexuální koučka.

Sebeuspokojování přitom není podle Poupětové právě jen o uvolnění přetlaku, ale může ovlivnit také partnerský život. "Je to v podstatě způsob, jakým se náš nervový systém a mozek učí prožívat a zvyšovat či snižovat vzrušení a dosahovat orgasmu. Když se naučíme masturbovat jedním způsobem, tak je to v podstatě šablona pro náš mozek a nervovou soustavu. A tato šablona pochopitelně, zejména v dlouhodobých vztazích, promlouvá i do toho, jak vnímáme uspokojení při partnerském sexu, zda nám poskytuje podobně silné či podobně snadné uspokojení. Z toho vyplývá, že když začneme pracovat s vlastním vzorcem oblíbeného způsobu masturbace, začneme zároveň rozšiřovat svoje možnosti párových prožitků."

Další zajímavé články

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama