reklama

3+1 tip, jak vybrat sportovní podprsenku

Patříte mezi aktivní ženy, které se nemohou dočkat chvíle, kdy se převlečou do sportovního a vyrazí si zaběhat do lesa, zacvičit jógu, na kruháč do fitka? Víte, že abyste si to cvičení užila naplno, je důležité mít vhodnou a kvalitní sportovní podprsenku?

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
3+1 tip, jak vybrat sportovní podprsenku
3+1 tip, jak vybrat sportovní podprsenku | Foto: komerční článek

Podprsenka je základem každého dámského šatníku. Naše prsa totiž potřebují podporu, navíc díky ní vypadáme víc žensky. Která z nás by se nechtěla cítit sexy i během sportu?

Jak vybrat sportovní podprsenku?

Sportovní podprsenky byste měla mít alespoň dvě. Jejich správný výběr je nezbytný, během sportu se totiž prsa pohybují nahoru a dolů i ze strany na stranu. To vede jak k určitému diskomfortu, tak k možnému poranění a následnému poklesu prsou. Na co se tedy při výběru dámského sportovního spodního prádla zaměřit?

Základem je prodyšný a savý materiál

Podprsenka by měla být vyrobena z materiálu, který je prodyšný a dokáže od těla odvádět pot. Donedávna se tvrdilo, že ideálem je spodní prádlo z bavlny. Jenže ta se nasákne potem a vy jste pak celou dobu v mokrém prádle. Odtud pak není daleko k nachlazení. Ideální tak jsou funkční materiály, které dokážou od těla pot a vlhkost odvést pryč.

Podprsenka vám musí dokonale padnout

Nesmí vás nikde svírat, dřít, ani být příliš velká. Ženy si s výběrem podprsenky obecně neví příliš rady a nosí podprsenky, které jim tak úplně nesedí. Je důležité, abyste nosila podprsenku, která je pro vás vhodná jak tvarem, tak velikostí.

  • Nejlepší způsob, jak zjistit, zda vám sportovní podprsenka sedne, je vyzkoušet si ji.
  • Začněte s výběrem podle velikosti klasické podprsenky a ověřte si, že pásek pod prsy neodsunete prstem o víc než 2 centimetry. Pak zvedněte ruce nad hlavu. Podprsenka by se neměla vysunout na hrudník.
  • Košíčky sportovní podprsenky by měly být o maličko těsnější než u klasické podprsenky, ne ale o moc. Dobře vybraná sportovní podprsenka vám musí umožnit se hluboce nadechnout.

Ramínka sportovní podprsenky by měla být široká a měkká

Ramínka podprsenky vám nesmí sklouzávat z ramen, musí prsům poskytnout oporu. Proto nesmí být pružná ani příliš dlouhá.

Náš tip: Nejlepší je, když si můžete délku ramínek a obvodu podprsenky upravit dle své potřeby. Ideální jsou na sport hlavně podprsenky s ramínky ve tvaru písmen X nebo Y na zádech.

Podprsenku vybírejte podle sportu, který provozujete

Na našem trhu je hned několik druhů sportovních podprsenek. O tom, jakou potřebujete právě vy, rozhoduje druh sportu, který provozujete, a také velikost vašich ňader.

  • Ženy s malými prsy si vystačí s podprsenkou bez košíčků.
  • Máte velké poprsí nebo sportujete intenzivně? Sáhněte po sportovní podprsence s košíčky.
  • Kdo cvičí několik denně, potřebuje podprsenku s výztuhou.

Náš tip: Víte, že u méně intenzivních sportů jako je jóga, pilates, chůze nebo cvičení s činkami, si vystačíte se sportovní podprsenkou s malou oporou? Naopak u sportů, během kterých intenzivně poskakujete, jako aerobik, běh, jízda na horském kole apod. potřebujete podprsenku s velkou oporou. Zlatým středem je sportovní podprsenka se střední oporou, která je ideální na cyklistiku, spinning a jiné středně náročné sporty.

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama